ابعاد کارت برای چاپ پی وی سی

ابعاد کارت PVC  در سایز  CR80 برابر با 54×86 میلیمتر می باشد  که همان سایز رایج کارتهای اعتباری است.

با توجه به استهلاک اجزای مکانیکی چاپگر و دیگر شرایط ، موقعیت محل چاپ طرح روی فیلم و محل قرار گرفتن کارت و  فیلم چاپ شده روی یکدیگر با تغییراتی همراه است که این انحراف در محل چاپ بعضی اوقات منجر به شیفت 1 تا 2 میلیمتری محل قرار گرفتن اجزای طرح روی کارت میشود . بنابر این شایسته است  هنگام طراحی اجزای مهم مثل لوگو یا متن حداقل 2 میلیمتر از لبه کارت قرار داده شوند. 

محدوده چاپ کارت پی وی سی روی فیلم        

اندازه کارت (خط برش فیلم)    

ناحیه ایمن برای اجزای مهم 

کدام سایز کارت pvc برای چاپ کارت pvc مناسب است؟

امروزه، ما به رایج‌ترین کارت‌های پی وی سی و همچنین استفاده‌های معمول آن‌ها نگاه می‌کنیم، بنابراین بهتر است تصمیم بگیرید که کدام سایز کارت pvc برای شما مناسب است.

اندازه استاندارد کارت اعتباری پی وی سی

معمولا اندازه استاندارد برای کارت اعتباری در اندازه یک کارت شناسایی یعنی در ابعاد «۲۱/۸*» ۳۳/۸ است. این سایز کارت pvc به طور گسترده ای برای کارت شناسایی مورد استفاده در محل کار یا مدارس، کارت کنترل تردد، کارت حضور و غیاب، کارت‌های کتابخانه، کارت های عضویت،کارت های وفاداری، کارت های هدیه و موارد دیگر استفاده می‌شود.

کارت کلید

کارت کلید‌ها معمولا در سایز «۲*» ۱ تولید می‌شوند و دارای پانچ دایره‌ای هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا روی حلقه‌های کلیدی کشیده شوند. معمولا این نوع کارت‌ها برای پاداش و کارت‌های وفاداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کارت پرسنلی

کارت‌های پرسنلی معمولا کمی بزرگتر از اندازه‌ی استاندارد و در ابعاد «۳*» ۴ هستند. این نوع کارت‌ها بسیار عالی بوده زیرا در صورت استفاده در کنفرانس ها، کنوانسیون ها، نمایشگاه‌ها و موارد دیگر، دیداری بهتر را ارائه می‌دهند. کارت‌های مذبور به راحتی از فواصل دورتر دیده می‌شوند و فضای بیشتری برای طراحی لوگو یا اطلاعات منحصر به فرد دارند.

کارت دولتی

این نوع کارت‌ها کمی بزرگتر از اندازه استاندارد چاپ می‌شوند، هرچند که آن‌ها به اندازه کارت پرسنلی نیستند. سایز این کارت معمولا در ابعاد «۲۵/۸*» ۳۷/۸ می‌باشد و معمولا برای پرسنل نظامی و سایر نهادهای دولتی استفاده می‌شود تا نشان‌ها از راه دور دیده شوند.

ضخامت کارت

علاوه بر اندازه کارت ها، ضخامت آن‌ها نیز مهم است. ضخامت استاندارد برای کارت‌های شناسایی معمولا ۳۰ میلی متر و یا ۰.۰۳۰ اینچ است. آن‌ها به اندازه کافی ضخیم هستند تا بادوام و محکم باشند، اما به اندازه کافی نازک هستند تا بتوانند به پدهای ضربه گیر دسترسی پیدا کنند. کارت‌های نازک معمولا ۱۰ میلی متر ضخامت دارند که آن‌ها را نسبت به یک کارت ۳۰ میلی متری قابل انعطاف‌تر می‌کند. از آنجایی که آن‌ها انعطاف‌پذیر‌تر هستند، نسبت به سایش و پاره شدن حساس‌تر هستند. با این حال، این کارت‌ها برای استفاده موقت بسیار مناسب هستند. از موارد استفاده آن‌ها می‌توان به کارت‌های هتل، مدال‌های بازدید کننده، کارت‌های کسب و کار و موارد دیگر اشاره نمود.

 ابعاد کارت برای چاپ پی وی سی

پر کاربردترین نوع کارت‌ها در اندازه کارت اعتباری با ضخامت ۳۰ میلی متر چاپ می‌شوند. اکثر چاپگرهای کارت شناسایی و نرم‌افزار کارت شناسایی برای این اندازه طراحی شده اند. با این وجود، هر چاپگری نمی‌تواند تمام اندازه‌های کارت را چاپ کند. بنابراین هنگامی که قصد خرید دستگاه چاپ کارت را دارید می‌بایست اندازه و قابلیت چاپگر را مورد بررسی قرار دهید.

برای طراحی کارت های پی وی سی pvc با ضخامت ۵۰۰ میکرون و ابعاد CR80 باید نکاتی را رعایت کنید تا طرح برای چاپ مناسب باشد. نکات طلایی را حتما رعایت کنید تا در هنگام چاپ موجب بریده شده نوشته و طرح ها نشود.

ابعاد کارت استاندارد CR80  در ۹۸/۵۳ * ۶/۸۵ میلی متر می باشد. توجه داشت باشید که زمینه طرح شما باید در اندازه ۵/۵۸ * ۵/۸۷ طراحی گردد. (اگر در نظر داشته باشید بر حسب پیکسل طراحی کنید ابعاد، ۶۹۱* ۱۰۳۳ می باشد. )

اگر در نظر دارید برآورد بهتری از چاپ کارت داشته باشید، باید مد رنگی را CMKY قرار دهید.

رزولوشن ( وضوح تصویر ) فایل را ۳۰۰ dpi قرار دهید.

عمق رنگ فایل را ۸ بیت (۸bit / Channel)  انتخاب نمایید.

پروفایل رنگی را فایل را بر روی  U.S web Coated (SWOP) v2 تنظیم کنید.

برای رنگ های مشکی پس زمینه طرح از ترکیب C=75 ، M=60، Y=50، K=100 استفاده نمایید.

فایل های متغیر که شامل نام، نام خانوادگی، تصاویر پرسنل، کد پرسنلی، کد ملی و … که متناسب با نوع طراحی کارت متفاوت می باشد. (برای مثال متغیر های کارت پرسنلی شناسایی با کارت اعتباری ، کارت گارانتی و …. متفاوت می باشد.  ). در هر صورت باید متغیر های خود را در قالب فایل اکسل (xls،xlsx) به صورت زیپ شده  ارسال نمایید.

تصاویر متغیر را با ابعاد، قالب و مد رنگی یکسان اجرا کرده و نام تصویر مرتبط با هر ردیف اطلاعات متغیر را، در همان ردیف با فرمت TEXTدرج کنید.

بارکدهای میلهای و ماتریسی  ( QR Code) را تک رنگ و با زمینه ی روشن اجرا کنید.

فایل را به صورت لایه باز در قالب های psd، tif برای چاپ ارائه دهید.

اگر در برند کسب و کارتان، رنگ سازمانی، المان ، لوگو و … را دارید حتما در طراحی آن ها را در نظر بگیرید.

اگر قوانین و ملزومات خاصی را برای صاحب کارت در نظر دارید حتما در پشت کارت درج کنید

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما