چاپ کارت پی وی سی pvc

چاپ کارت پی وی سی pvc با کیفیت و قیمت مناسب

چاپ کارت پی وی سی pvc

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید در قرن نوزدهم میلادی توسط دو نفر با دو موقعیت متفاوت کشف شد. ظهور این ماده با قرار گرفتن جامد سفید رنگ داخل فلاسک در معرض نور انجام گرفت. در طی زمان تلاش های زیادی برای استفاده از این مواد در محصولات صورت گرفت که در نهایت در سال 1926 میلادی Waldo Semon و B.F Goodrich، مواد افزودنی دیگری به PVC اضافه نمودند و یک ماده با دوام و انعطاف پذیر به نام یو پی وی سی UPVC اختراع کردند که در صنعت و تجارت بسیار پرکاربرد شد. یکی دیگر از موارد استفاده این مواد تولید کارت PVC است. کارت پی وی سی یک کارت پلاستیکی است که در اشکال و رنگ های متنوع و برای استفاده های مختلفی ساخته شده است.

اولین حجم زیاد استفاده از کارت PVC در سال 1983 در کشور فرانسه اتفاق افتاد که به منظور پرداخت هزینه مکالمه تلفن به کار گرفته شد. این کارت ها دارای مقاومت بالایی بوده و طول عمر بالایی دارند. علاوه بر این به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند به هیچ وجه نمیشکنند و همچنین آب و رطوبت تاثیری روی آن ها نمی گذارد. کارت پی وی سی به طور کلی به سه دسته ساده و هوشمند و مغناطیسی تقسیم بندی می شود که هر یک ویژگی ها و کارایی منحصر به خود را دارند. کارت های مذبور قابلیت هوشمندسازی دارند و می توان با انواع تکنولوژی ها روی آن ها چاپ زد.

مشخصات جنس کارت پی وی سی

چرا از کارت هایی با جنس پی وی سی برای چاپ استفاده کنیم؟
کارت های پی وی سی کارت‌هایی هستند که از نوعی پلاستیک فشرده به نام پلی وینیل کلراید یا به اختصار PVC ساخته شده اند و یکی از محصولات صنعت پتروشیمی محسوب می شوند. مقاومت این نوع کارت در برابر گرما و سرما در مقایسه با کارتهای کاغذی و مقوایی بسیار بالاتر بوده و دوام و ماندگاری آن نیز به دلیل نوع مواد به کار رفته در آنها بیشتر است. بنا به همین دلایل است که کارت پی وی سی محبوبیت زیادی نسبت به سایر کارت ها پیدا کرده است. کارت PVC بسیار مقاوم و انعطاف پذیر است و در اثر فشار یا ضربه آسیبی نمی بینند، همچنین این امکان وجود دارد که با تعبیه تراشه و حافظه های بسیار ظریف و کوچک درون کارت ها عملیات هوشمند سازی را انجام داد.

بنابراین می توان اطلاعات را در آن ها ذخیره سازی کرد و به منظور تشخیص هویت و یا برای ارائه انواع خدمات مورد استفاده قرار دارد. همچنین برای خواندن داده های ذخیره شده نیز می توان از دستگاه های کارتخوان مناسب استفاده کرد. نکته ای که قابل توجه است اینکه در تهیه کارت پی وی سی از کاغذ استفاده نمی شود و این نوعی همزیستی با محیط زیست و طبیعت است.

کاربردها و مزایای کارتهای پی وی سی
در دنیای امروز کارت پی وی سی کاربرد زیادی در زندگی روزانه مردم دارد. زیرا این کارت ها برای خرید، عبور و مرور، حمل و نقل عمومی ( مترو یا اتوبوس )، بانک و … مورد استفاده قرار می گیرند.

از مهمترین دلایلی که کارتهای پی وی سی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند عوامل ذکر شده در زیر است:

کارتهای پی وی سی جنس مقاوم و قابل انعطافی دارند و به دلیل ماندگاری زیادی که دارند می توانند برای چاپ کارت های هوشمند، کارت بانکی و کارت اعتباری و همچنین برای چاپ کارت پرسنلی و شناسایی مورد استفاده قرار بگیرند.
از دیگر مزایای کارتهای پی وی سی میتوان به قابلیت ضد آب بودن آن اشاره کرد که موجب شده در برابر رطوبت نیز مقاوم باشند.
استفاده از این جنس برای چاپ کارت pvc بسیار مقرون به صرفه است و کیفیت مطلوبی را ارائه می نماید.
لازم به ذکر است که پلاستیک مورد استفاده در تولید کارت پی وی سی امکان بازیافت و استفاده مجدد را دارد و به این ترتیب با استفاده از کارتهای پی وی سی به جای کاغذ و مقوا از آسیب به محیط زیست هم پیشگیری می شود.

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما